Goniopora GO63 #24
  • nowość

Opis

Goniopora
Flowerpot Coral 


 Zagadkowy koralowiec, który przyciągnął uwagę wielu miłośników raf. Są to piękne, duże, korale twarde, które są dostępne w szerokiej gamie kolorów.

Istnieje około 20 różnych gatunków Goniopora.

Goniopory to koralowce fotosyntetyzujące, więc część swoich potrzeb żywieniowych czerpią ze światła. Odbywa się to poprzez symbiotyczny związek z bruzdnicami zwanymi zooksantellami, które żyją w ciele korala. Dinoflagellates są w rzeczywistości organizmami fotosyntetycznymi, a kolonia Goniopory czerpie składniki odżywcze z produktów ubocznych procesu fotosyntezy bruzdnic. Zooxanthellae ma zwykle brązowy kolor, a koralowiec ściśle reguluje populację żyjącą w jego ciele. Zbyt mało światła spowoduje, że koralowiec zmieni kolor na brązowy. Ponieważ koralowiec szuka większej ilości składników odżywczych, w jego ciele gromadzi się więcej zooksantelli. Zwykle koralowiec preferuje określony zakres intensywności oświetlenia, ale w przypadku Goniopor jest to mniej prawdopodobne.

Goniopora może rozwijać się w szerokim zakresie oświetlenia. Zalecane jest umieszczenie ich przy umiarkowanym natężeniu oświetlenia. Istnieje kilka niesamowicie fluorescencyjnych odmian Goniopor, które przy odpowiedniej mieszance aktynicznych świateł, świecą jak znaki ostrzegawcze, a przy zwykłym świetle w ogóle nie byłyby widoczne ich piękne fluoroscensyjne kolory.

Przepływ wody powinien być zmienny, macki goniopory kołyszą się jak łany zbóż na wietrze. Nie powinien być bardzo silny raczej zaleca się średnią cyrkulację wody.

Nazwa naukowa: Goniopora
Kategoria nadrzędna: Poritidae
Rząd: Korale madreporowe

Właściwa aklimatyzacja jest niezwykle ważna, biorąc pod uwagę stres, jaki wywiera na zwierzęta proces transportu.
Prosimy o kontakt przed zakupem w celu weryfikacji dostępności.

Zdjęcia zrobiono przy świetle aktynicznym i białym 

Goniopora GO63 #24

SKU: 15648

Dane techniczne

Światło średnie
Pochodzenie Ocean Indyjski, Ocean Spokojny, Japonia
Cyrkulacja średnia
Poziom trudności średni
Wielkość rozmiar kratki wewnątrz 1cm
Pokarm pierwiastki, aminokwasy, pokarm mrożony, pokarm dla LPS
Dostępność: 1
Kategoria produktu: Koralowce LPS
Cena: 490,00 zł 490.00
ilość szt.
Zyskujesz 490 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium