Opis

Smart zestaw testowy Ca to jeden z serii testów kropelkowych opracowanych przez Reef Factory LAB. Przeznaczony jest do szybkiego pomiaru stężenia wapnia w akwariach morskich w domowych warunkach. Zestaw pozwala na wykonanie około 60 testów w zakresie od 190 do 500 mg/l.

Cechy wyróżniające produkt:

-    kompatybilny z systemem Smart Reef
-    interaktywna instrukcja
-    nowa formuła wszystkich reagentów w płynnej formule
-    prostota wykonania i odczytu wyniku testu
-    jakość potwierdzona laboratoryjnie
-    bezpośrednie zalecenia w aplikacji

Dzięki Smart Reef test kropelkowy nabiera nowego znaczenia. Dzięki integracji z aplikacją, a co za tym idzie z Panelem dozowania, interpretacja wyników staje się dziecinnie prosta. Na podstawie rezultatów przedstawionych na przejrzystej skali widzimy łatwe do interpretacji rekomendacje, dotyczącego tego, jak utrzymać parametr w najbardziej optymalnym zakresie. Co więcej, panel dozowania zapisuję historię pomiarów i pozwala na wygodne dzielenie się historią parametrów z innymi hobbystami. Dużo udogodnień, 1 aplikacja!

Jak wykonać pomiar za pomocą Ca Smart test kit?

1. Pobierz z akwarium 2 ml wody za pomocą strzykawki i wlej do fiolki
2. Dodaj do fiolki 3 krople z wkraplacza Ca Reagent 1. Ostrożnie zamieszaj fiolką kolistymi ruchami.
3. Wstrząśnij Ca Reagent 2, a następnie dodaj 3 krople płynu do probówki. Ostrożnie zamieszaj roztwór kolistymi ruchami. Płyn w probówce powinien zabarwić się na różowo
4a.  Nałóż igłę dozującą na strzykawkę o pojemności 1 ml.
4b. Zaciągnij 1 ml Ca Reagent 3. Końcówka tłoka powinna wskazywać dokładnie 1 ml. UWAGA!: Powietrze między płynem a tłokiem nie wpływa na poprawność wykonania testu.
5. Za pomocą strzykawki z igłą dozującą, kropla do kropli, dodawaj Ca Reagent 3 bezpośrednio do płynu w probówce tak, aby nie pozostawał on na ściankach. Po każdej kropli zamieszaj probówkę i obserwuj zmianę barwy.
6. Różowy roztwór stopniowo zacznie zmieniać kolor na barwę przejściową - fiolet. Kiedy zauważysz, że płyn stał się niebieski - przerwij kropelkowanie.
7. Odczytaj wartość pozostałego w strzykawce płynu Ca Reagent 3 jaką wskazuje tłok strzykawki. Porównaj z tabelą wyników lub wprowadź w panelu użytkownika Smart Reef.

Co robić dalej?

Na podstawie wyników testów system Smart Reef przygotuje dla Ciebie zalecenia suplementacyjne, aby utrzymać najlepsze warunki życia dla Twoich korali. Zalecenia te można wprowadzić samodzielnie lub jeśli posiadasz nasze pompy dozujące, można je wysłać bezpośrednio do pomp dozujących, które z kolei będą dozować precyzyjnie odpowiednie ilości suplementów, aby zapewnić niezbędne elementy potrzebne do życia zwierząt.

SPECYFIKACJE

Zawartość zestawu:
-    instrukcja obsługi
-    fiolka
-    strzykawka
-    Ca Reagent 1
-    Ca Reagent 2
-    Ca Reagent 3
-    Strzykawka dozująca
-    Igła dozująca

Reef Factory - Smart test kit Ca

SKU: 15125
Dostępność: 2
Kategoria produktu: Reef Factory
Cena: 69,00 zł 69.00
ilość szt.
Zyskujesz 69 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium