Opis

CHARAKTERYSTYKA:

BioDigest to preparat mający za zadanie unormowanie filtracji biologicznej oraz oczyszczanie zbiornika w naturalny sposób poprzez neutralizację odpadów organicznych za pomocą 9 szczepów bakterii heterotroficznych. Szczepy bakterii zostały dobrane w taki sposób by wzajemnie się uzupełniały. Ich zadaniem jest czyszczeniem podłoża oraz filtrów, redukując związki azotu i fosforu. Dzięki przetworzeniu amoniaku, który jest jednym z głównych powodów powstawania glonów, w mniej toksyczne azotyny, a później azotany pobierane przez rośliny, zmniejsza do minimum ryzyko wystąpienia glonów w pierwszych tygodniach funkcjonowania akwarium. Polecamy szczególnie przy nowo zakładanych zbiornikach. Zapobiegają także nadmiernemu rozrostowi alg oraz bakterii patogennych, co pozwala utrzymywać wodę w odpowiedniej czystości i zmniejszać ryzyko wystąpienia chorób.

W 1 ampułce jest aż 20 milionów bakterii

DLACZEGO NALEŻY STOSOWAĆ PREPARAT CO 15 DNI?

BioDigest jest bardzo skuteczny w okresie dwóch pierwszych tygodni od zastosowania w akwarium. Zastosowane szczepy bakterii rozmnażają się w różnym tempie, co może doprowadzić do niebezpieczeństwa zachwiania równowagi między nimi. Aby tego uniknąć należy stosować środek raz na dwa tygodnie (1 ampułka starcza na 1000 l wody). Jeśli zachodziłaby konieczność zwiększenia dozowania to zwiększamy częstość podawania preparatu (np. raz na tydzień), a nie jego dawkę w mililitrach.

Bakterie osiadają na wkładach filtra (tam należy wylać zawartość ampułki), gdzie mają idealne warunki do namnażania się: dostępność tlenu, pokarmu, stały przepływ wody. Dzięki takiemu zabiegowi akwarium funkcjonuje dużo lepiej, szybciej "dojrzewa", a ryby mogą zostać szybciej wpuszczone.

Dawkowanie:

• 1 ampułka na 120 - 1000 litrów

• akwariach mniejszych niż 120l stosować połowę dawki

• przeciętna dawka: raz na 15 dni

• gdy akwarium jest bardzo zanieczyszczone: raz w tygodniu

• przed użyciem wstrząsnąć ampułkę tak, aby bakterie skoncentrowane w końcówkach ampułki, znalazły się w zawiesinie

Prodibio Biodigest bakterie 1 ampułka

SKU: 10494
Dostępność: 89
Kategoria produktu: Prodibio
Cena: 6,00 zł 6.00
ilość ilość szt.
Zyskujesz 6 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium